Historia

1948 – Motoklub Rawicz 6 czerwca rozpoczyna swoją przygodę z żużlem. Drużynę stanowiło trzech zawodników, a mecz w którym brały udział trzy ekipy składał się z dziewięciu biegów. Rawiczanom ostatecznie udało się zająć 5. miejsce w ówczesnej 1. Lidze, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej.
1949 – MK-Kolejarz Rawicz w składzie Florian Kapała, Marian Spychała, Edmund Mikołajczak, Jan Siekalski, Franciszek Kasprowiak i Marian Nowacki zajmuje 9 miejsce w 1. lidze.
1950 – Kolejarzowi Rawicz udało się wygrać baraż o prawo startu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, a ostatecznie skończyć sezon na 5. miejscu.
1951 – Następuje zamiana w walce o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Zamiast trzech drużyn w meczu biorą udział tylko dwie, w których skład wchodzi po sześciu zawodników. Kolejarz w swoim czwartym roku startów uplasował się na 8. miejscu.
1952 – Sezon okazał się bardzo kiepski w wykonaniu Kolejarza Rawicz, bowiem drużyna zajmuje dopiero 9. Miejsce w 1. lidze. Widać, że drużyna bardzo mocno odczuła brak kontuzjowanego Floriana Kapały.
1953 – Ten rok okazał się bardzo podobny do poprzedniego, gdyż rawiczanie ponownie zajęli 9. miejsce. Jedynym wyróżnieniem w tym sezonie okazało się zdobycie przez Floriana Kapałę Indywidualnego Mistrzostwa Polski.
1954 – Kolejarz w składzie z Florianem Kapałą, Marianem Spychałą, Marianem Jankowskim, Wacławem Wechmannem, Henrykiem Ignasiakiem oraz Franciszkiem Cieślawskim zalicza bardzo udany sezon i zdobywa brązowy medal w walce o Drużynowe Mistrzostwo Polski.
1955 – Taki sam skład jak w poprzednim roku owocuje zajęciem 2. miejsca. Wicemistrzostwo Polski przypada drużynie z Rawicza, która była gorsza tylko od Gwardii Bydgoszcz.
1956 – Po dwóch znakomitych latach forma Kolejarza odrobinę spada, przez co drużyna zajmuje dopiero 5. miejsce. Jedynym pocieszeniem jest Indywidualne Mistrzostwo Polski, które po raz drugi zdobył Florian Kapała.
1957 – To chyba najgorszy sezon od początku startów w 1. lidze. Kolejarz zajął ostatnie, 8. miejsce co poskutkowało spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej. Oprócz tego, najlepszy zawodnik drużyny Florian Kapała został zawieszony.
1958 – Kolejarz spisuje się bardzo dobrze w 2. lidze i mimo braku Floriana Kapały, który odszedł do Stali Rzeszów ostatecznie zajmuje 2. miejsce. Wraz ze Startem Gniezno udaje mu się awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej, z której w poprzednim roku spadł.
1959 – Kolejny sezon bez Kapały, okazuje się nieszczęśliwym dla Kolejarza, który zajmuje ostatnie miejsce w 1. lidze. Po spadku do 2. ligi Rawicz znika z żużlowej mapy Polski na 37 lat.
1996 –Rok w którym odmieniony Kolejarz powrócił do startów zakończył się zajęciem przez niego 9. miejsca w 2. lidze. Wówczas reprezentantami rawickiej drużyny byli głownie wychowankowie Unii Leszno.
1997 – W kolejnym sezonie Kolejarz polepszył swój wynik i ostatecznie zakończył rozgrywki na 7. miejscu. Istotnym było to, że na własnym torze przegrali tylko dwa mecze.
1998 – Z roku na rok Rawicz piął się w górę, jeżeli chodzi o rezultaty w 2. lidze. Tym razem ‘’Niedźwiadki’’ zajęły 6. miejsce.
1999 – Rawiczanie znowu zaliczają przeciętny sezon i zajmują 8. miejsce w 2. lidze. W trakcie sezonu dało się zauważyć brak wyraźnego lidera w zespole.
2000 – Reorganizacja rozgrywek powoduje, że Kolejarz znalazł się w 2. lidze, którą poprzedzała 1. liga i Ekstraliga. Ostatecznie po bardzo udanym sezonie klub zajął 1. miejsce premiowane awansem do wyższej klasy rozgrywkowej.
2001 – 1.liga okazała się niemałym wyzwaniem dla rawickiego klubu. ‘’Niedźwiadom’’ udało się zająć 6. miejsce, gwarantujące utrzymanie.
2002 – Ten rok okazał się bardzo podobny do poprzedniego, gdyż rawiczanie ponownie uplasowali się na 6. miejscu. Przeciętne występy reprezentantów Kolejarza nie pozwoliły na nic więcej.
2003 – Kolejarz zajął 7. miejsce, będąc lepszym tylko od WKM Warszawa. Rawicz po przegranym barażu z KM Ostrów po raz kolejny zalicza spadek do niższej klasy rozgrywkowej.
2004 – Rawicka drużyna rundę zasadniczą zakończyła na 3. miejscu. Finałowe rozgrywki okazały się dużo mniej szczęśliwe dla ‘’Niedźwiadków’’, którym ostatecznie nie udało się awansować do 1. ligi.
2005 – Tym razem Kolejarz znalazł się na 5. miejscu, wyprzedzając jedynie Polonię Piła.
2006 – Podobnie jak w poprzednim roku rawicka drużyna okazała się lepsza tylko od Polonii Piła i ostatecznie zajęła 8. miejsce w drugoligowych rozgrywkach.
2007 – Ten sezon okazał się dla Kolejarza przełomowym. Rawicka drużyna opierająca się na krajowych zawodnikach zdeklasowała rywali i po 4 latach udało jej się wrócić do 1. ligi.
2008 – Po awansie uśmiech na twarzach rawickich kibiców nie zagościł na długo, gdyż ich drużyna okazała się najgorszą w 1. lidze i zanotowała spadek do najniższej klasy rozgrywkowej.
2009 – Pech powrócił do Rawicza. Kolejarz od dawna nie zaliczył tak złego sezonu. ‘’Niedźwiadki’’ zakończyły rok jako najgorsza drużyna 2. ligi.
2010 – Reprezentanci Rawicza w rundzie zasadniczej radzili sobie całkiem nieźle, co zaowocowało sklasyfikowaniem na 4. miejscu przed rundą play-off. Ostatecznie Kolejarz nie poprawił tego wyniku i musiał zadowolić się pozycją za drużynami z Łodzi, Lublina i Ostrowa Wielkopolskiego.
2011 – Ponownie Kolejarz odnotowuje trochę gorszy rok. Rawiczanie musieli pogodzić się z porażką, jaką było zajęcie 7. miejsca w drugoligowych rozgrywkach.
2012 – „Niedźwiadki” powróciły na szczyt ligowej tabeli i uzyskały awans do 1.ligi. Co prawda, po rundzie zasadniczej rawiczanie zajmowali 4. miejsce, jednak dzięki znakomitej dyspozycji w rozgrywkach finałowych, udało im się osiągnąć sukces.
2013 – Po raz kolejny od razu po awansie Kolejarz zaliczył spadek. 1. liga to były za wysokie progi dla rawiczan, którzy zajęli ostatnie miejsce w tabeli.
2014 – Ten sezon mógł zakończyć się o wiele lepszym wynikiem. Niestety Kolejarzowi nie udało się wygrać decydujących spotkań. Ostatecznie rawicka drużyna zajęła 5. miejsce i była lepsza tylko od swojego imiennika z Opola.
2015 – Kolejarz zamyka ligową tabelę na 5. miejscu a w sezonie udaje się wygrać jedno domowe spotkanie. W zespole bryluje Anders Thomsen, niestety reszta zawodników nie dostosowuje się do poziomu duńskiego lidera.
2016 – W wyniku małej ilości drużyn w roku 2016 Kolejarz wziął udział w rozgrywkach 1. ligi żużlowej. Zespół z Rawicza, podobnie jak imiennik z Opola, startował na specjalnych zasadach odjeżdżając tylko spotkania domowe z jednym wyjazdem w sezonie do Opola. „Niedźwiadki” ponownie sezon zakończyły z jednym zwycięstwem na domowym torze.